Mūsų įmonė prekiauja vaismedžių ir vaiskrūmių sodinukais. Sodinukus pristatome iš Lenkijos medelynų, esančių buferinėse zonose. Sodinukai turi visus reikalingus dokumentus bei pasus B2. Poskiepiai A2, M26, M7 (pvz.: Obelys), dėl kurių tinkami auginti Lietuvoje. Siūlome gana platų veislių sortimentą.
Pas mus galite rasti ne tik įprastų vaismedžių ar vaiskrūmių tokių kaip: obelys, slyvos, vyšnios, trešnės, kriaušės ar serbentai, bet ir gerokai retesnių: graikinių riešutų, Goji, lazdynų riešutų, šermukšnių, sedulos, citrynvyčio, aktinidijų, aronios, medlievos veislių. Turime Lietuvos Respublikos fitosanitarinio registro pažymėjimą (Fitosanitarinis registras užtikrina, kad auginamai produkcijai reguliariai atliekama fitosanitarinė kontrolė. Registre turi registruotis – fiziniai ir juridiniai asmenys, auginantys, dauginantys, įvežantys, sandėliuojantys, gabenantys, realizuojantys, superkantys augalus, taip pat gaminantys, įvežantys, sandėliuojantys, gabenantys, realizuojantys, superkantys augalinius produktus ir kitus objektus, kurių fitosanitarinė kontrolė būtina (pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. birželio 30 d. įsakymą Nr. 3D-264 „Dėl kenksmingų organizmų augalų, augalinių produktų ir kitų objektų sąrašų patvirtinimo"). Kai fizinis ar juridinis asmuo yra įregistruojamas fitosanitariniame registre, jam išduodamas registro pažymėjimas ir suteikiamas unikalus identifikavimo numeris).

Nesvarbu, ar bus pasodintas vienas kitas medelis ūkininko sodyboje, ar įveistas kelių hektarų verslinis sodas – sodinamosios medžiagos kokybė, veislės ir poskiepiai, vietos parinkimas aktualu visiems. Mūsų visi parduodami sodinukai kruopščiai išauginti mūsų partnerių medelynuose Lenkijoje, buferinėje zonoje. Visi augalai sertifikuoti bei turi augalų pasus (augalų pasai B2).

Pagrindinis augalo dokumentas yra augalo pasas, be kurio platinti daugelį sodo augalų draudžiama. Augalo pasas parodo, kad sodinamoji medžiaga nėra užkrėsta karantininėmis ligomis. Sodinamosios medžiagos sveikatingumą auginimo ir realizacijos metu kontroliuoja Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Medelynai, kuriuose nustatytas karantininių ligų židinys, bei kaimyniniai medelynai, patenkantys į apsaugos zoną, tam tikrą numatytą laiką netenka teisės prekiauti savo išauginta sodinamąja medžiaga. Sodinamosios medžiagos kokybę parodo Sodo augalų dauginamosios medžiagos kokybės sertifikatas, išduodamas tik tiems medelynams, kurie laikosi dauginimo sistemos reikalavimų, t. y. turi įsiveisę tik dauginimui skirtas veislines plantacijas ir skiepūglinius sodus arba įsigyja medeliams padauginti reikalingus komponentus iš sertifikuotų medelynų.

Jaunam medeliui labai svarbu šaknys. Jos turi būti gerai susiformavusios, su daug aktyvių šaknelių ir jokiu būdu nepadžiūvusios. Jaunos šaknys pavasario saulėje žūsta per valandą. Toks pavojus iškyla mugėse ir turguose, į kuriuos vaismedžiai pervežami ne vieną kartą. Vaismedžiai negali būti parduodami plikomis šaknimis ar tik įdėti maišiuką. Šaknys būtinai turi būti drėgnos. Jei šaknys neelastingos, o mažesnės net trupa – toks vaismedis neprigis. Šaknų padžiūvimo problema eliminuojama perkant sodinamąją medžiagą tiesiai iš medelynų, kur sodinukai sandėliuojami dirvoje. Kol kas tik didieji medelynai yra įsirengę specializuotas saugyklas sodinukams sandėliuoti žiemą. Mažesni medelynai, neturėdami tokių galimybių, vaismedžius per žiemą laiko prikastus lauke. Temperatūrai nukritus žemiau -25 oC, didėja pavojus sodinukams pašalti ar net visiškai žūti. Ypač jei auginimo metu nebuvo laikomasi tinkamų technologijų arba augalai buvo pertręšti (siekiant juos kuo didesnius išauginti), todėl ilgai augo ir nespėjo subręsti – pasiruošti žiemai. Nustatyti pašalusį sodinuką nėra sunku – tai išduoda spalvą pakeitusi arba susiraukšlėjusi žievė, žuvęs (rudas) brazdas ar pageltusi mediena, negyvi pumpurai.

Reikalavimai sodo vietai: reikėtų atkreipti dėmesį, kad sunkioje, nelaidžioje ir užmirkstančioje dirvoje sunkiai augs visi vaismedžiai. Tokioje dirvoje gerokai padidėja ir iššalimo pavojus. Jei nėra galimybės pasirinkti, sunkesnėse ir drėgnesnėse dirvose geriau sodinti slyvas ir kriaušes su sėkliniais poskiepiais. Aukšti gruntiniai vandenys taip pat riboja vaismedžių augimą. Optimaliai gruntiniai vandenys turėtų laikytis ne aukščiau kaip 1,20 m gylyje.

Pasodinus vaismedį, svarbu jo nepamiršti. Dažnai girdima nuomonė, kad vaismedžių, kol jie nepradėjo derėti, nereikia purkšti nuo ligų ir kenkėjų. Tai netiesa – medelius puola ligos, apninka amarai ir kiti kenkėjai. Pirmųjų metų sodinuką jie gali visiškai nuvarginti, todėl profilaktinius purškimus augalų apsaugos priemonėmis būtina planuoti. Taip pat svarbu palaikyti švarius pomedžius, nes žolės jaunam medeliui yra dideli konkurentai dėl maisto medžiagų ir drėgmės.

Kada tinkamiausias laikas sodinti medelį? Jei sodinukai išlaikyti šaldomose saugyklose ar auginti konteineriuose su uždara šaknų sistema, sodinimo laikas nėra aktualus – sodinti galima kad ir ištisus metus. Įprastai augintus ir saugotus sodinukus, reikia sodinti kuo anksčiau – kai tik galima įkasti žemę. Ir tikrai nereikia laukti palankios mėnulio fazės – tokios belaukiant, medeliai gali ir pražysti.

Minimalus sodinukų užsakymas nuo 100 vienetų. Kaina kinta atsižvelgiant į įsigyjamą sodinukų kiekį.
Kviečiame už prienamą kainą įsiveisti kokybišką ir derlingą savo svajonių sodą.