Siūlome jums platų vaismedžių ir uogakrūmių veislių sortimentą. Norite įsiveisti sodą, ieškote jus sudominusios veislės, kviečiame įsigyti mūsų sodinukų.

Aronia – juodasis rudens auksas

Aronijų tėvynė - Šiaurės Amerika. Ten jų auga apie 15 laukinių rūšių. O po visą pasaulį išplitusios aronijos dabar auginamos kaip vaiskrūmiai, dekoratyviniai ir vaistiniai augalai. Šie vaiskrūmiai būna gražūs ištisus metus: pavasarį - nusagstyti baltais arba rožiniais žiedais, vasarą - besipuikuojantys blizgančiais tamsiai žaliais lapais ir raudonuojančiomis uogų kekėmis, rudenį jie subrandina dekoratyvius juodus vaisius. Juodavaisių aronijų vaisių kekės labai panašios į paprastųjų šermukšnių, todėl neretai aronija vadinama juoduoju šermukšniu. Uogos prinoksta rugpjūtį-rugsėjį, ilgai nekrinta ir išlieka sveikos. Į Europą aronijos buvo atvežtos XVIII amžiaus pradžioje ir beveik iš karto buvo pradėtos gausiai auginti soduose bei parkuose. Aronijos yra itin derlingos, neįnoringos ir beveik neserga jokiomis ligomis. Galbūt todėl jos taip greitai buvo pamėgtos ir imtos auginti kaip sodo uogakrūmiai.

Pats aronijos pavadinimas sako, kad tai naudingas augalas. Jis yra kilęs iš graikų kalbos žodžio aros, reiškiančio „pagalba", „nauda". Aronijų vaisiuose yra 74-83 proc. vandens, 6,2-10,8 proc. cukrų, 0,7-1,3 proc. organinių rūgščių, 0,63-0,75 proc. pektininių medžiagų. Ypač gausu labai naudingo žmogaus organizmui vitamino P (bioflavonoidų). Šio vitamino aronijose yra 2 kartus daugiau negu juoduosiuose serbentuose ir net 20 kartų daugiau nei obuoliuose bei apelsinuose. Lietuvoje nėra nė vieno kultūrinio augalo, kuris turėtų daugiau bioflavonoidų negu aronijos. Šios medžiagos stiprina kraujagyslių sieneles, skatina oksidacijos procesus audiniuose, reguliuoja skydliaukės veiklą. Aronijose yra ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų: karoteno, vitaminų B1, B2, B6, C, E, K, РР. Nemažai ir mikroelementų: kobalto, boro, molibdeno, vario, fluoro. Aronijų vaisių minkštime yra mangano ir geležies, o jodo - 2-3 kartus daugiau negu kituose vaisiuose ir uogose. Aronijose yra ir su vėžiu kovojančių antioksidantų. Būtent dėl visų šių vertingųjų savybių britų dietologai aronijas pavadino vienomis iš naudingiausių uogų pasaulyje. Na, o Amerikos indėnai nuo seno laiko aronijas pačiu geriausiu afrodiziaku. Beje, Šiaurės Amerikoje aronijos buvo naudojamos dar gerokai iki baltųjų žmonių pasirodymo. Dakotų ir delavarų gentys aronijomis gydydavo nudegimus, iš aronijų gamino… miltus.

Gydomųjų savybių turi tiek šviežios, tiek džiovintos aronijos, jų žiedai ir šaknys. Aronijų vaisius ir jų sultis siūloma vartoti kaip profilaktinę priemonę sergant hipertonija ir ateroskleroze. Aronijos naudojamos gydant širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą, mažakraujystę, hemorojų, skydliaukės, inkstų, kepenų, tulžies pūslės ligas. Aterosklerozei gydyti aronijos sutrinamos su cukrumi (1 kg uogų - 3 stiklinės cukraus) ir jų valgoma po 50 g 3 kartus per dieną. Kraujospūdžiui mažinti labai tinka aronijų antpilas: į termosą suberiama 2 šaukštai aronijų, užpilama 2 stiklinėmis verdančio vandens ir palaikoma per naktį. Kitą dieną patariama šį užpilą išgerti per 2 kartus. Sergantiesiems cukriniu diabetu rekomenduojama ruošti džiovintų uogų ištraukų: šaukštą džiovintų aronijų reikia sutrinti trintuvu ir užpilti stikline verdančio vandens, po pusvalandžio nukošti ir gerti po ¼ stiklinės 2-3 kartus per dieną prieš valgį. Tačiau nevertėtų pamiršti, kad aronijose yra labai daug kraujo krešumą didinančių medžiagų. Todėl tiems, kurių padidėjęs kraujo krešumas, ir sergantiesiems tromboflebitu prieš vartojant aronijų vaisių ir jų produktų būtina pasitarti su gydytoju. Taip pat aronijų negali vartoti žmonės, sergantys skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, besiskundžiantys padidėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu.

BE VAZONO nuo 2 EUR

VAZONĖLYJE (3L talpos, krūmas) nuo 2.5 EUR, (5L talpos) nuo 5 EUR

Užsakymai priimami nuo 100vnt., perkant 1000vnt. ir daugiau sodinukų atvežimas nemokamas.

Pristatymas visoje Lietuvoje.
ŠIUO METU PREKIAUJAME ŠIOMIS VEISLĖMIS: