Siūlome jums platų vaismedžių ir uogakrūmių veislių sortimentą. Norite įsiveisti sodą, ieškote jus sudominusios veislės, kviečiame įsigyti mūsų sodinukų.

Lazdynas - 2-10 m aukščio beržinių šeimos daugiametis krūmas ar medis, lietuvių kalboje turintis daug sinonimų: lazda, lazdenis, lazdų medis, riešutlazda, riešutas, lazdų krūmas. Aukštaitijoje ir Žemaitijoje daug kaimų pavadinta Lazdynų, Lazdynėlių, Lazdynės, Lazdinių, Lazdyniškių ir panašiais vardais. Įdomu, kad joks kitas krūmas neturėjo savo globėjo, tik lazdynas buvo Lazdonos - riešutų ir lazdynų sergėtojos bei vaisingumo deivės - saugomas. Gal todėl ir gyvena iki 200 metų.
Lietuvos paupiuose ir palaukėse auga paprastasis lazdynas. Tikėta jo antgamtine galia: po lazdynu pasislėpusio velnio net Perkūno kulkos nepaima. Lazdyno šakelėmis žmonės apkaišiodavo langus ir tikėdavo, kad tada į namą netrenks perkūnas. Daug dainų, mįslių jo garbei sukurta, pavyzdžiui, Dvylika brolių rankom susikibę. Prinokę riešutai patys krenta žemėn. Kevalo tvirtumą bando geniai, kryžiasnapiai. Ką jau bekalbėti apie šernus, daugybę riešutų sučiaumojančius. Žiemą pelytės mėgaujasi riešutais. O skaniausi peržiemoję. Dažnam prireikia lazdyno: vienam meškerykočiui, kitam - lazdai pasidaryti. Išradingesni pynėjai iš vytelių ir skeltų lazdelių pina krepšius, rėčius, staliukus. Iš lazdyno medienos gaminami baldai. Riešutų medienos pjuvenos skaidrina vyną, actą, o sudegusio lazdyno anglimi dailininkai piešia paveikslus. Žievė dažo geltonai ir naudojama odoms rauginti.
Iš vidutinio lazdyno krūmo gaunama apie 3 kg riešutų, o iš kultūrinių veislių - beveik 20 kg. Kevalas sudaro apie pusę riešuto svorio.

Branduoliuose, kurie būna apvalūs, kampuoti ar pailgi, yra 60-80 proc. aliejaus, iki 16 proc. baltymų, 3,5 proc. cukraus, B ir E vitaminų, ypač daug mineralinių medžiagų - kalcio, fosforo, magnio, kalio, todėl lazdyno riešutai, savo kaloringumu pralenkiantys bulves, pieną, razinas, figas, duoną, - puikus produktas ne tik vegetarams. Daug jų sunaudojama maistui, aliejui, konditerijos pramonėje kepiniams, saldainiams, šokoladui, ledams, kremams gaminti. Be to, riešutai naudojami ir kosmetikoje - odos, plaukų priežiūros priemonėms gaminti. Iš išspaudų daroma chalva, o lapai ir žiedai naudojami medicinoje daugeliui ligų gydyti. Italijoje, netoli Vezuvijaus, pakepinti lazdyno riešutai patiekiami su vietiniu vynu.

Į mūsų kraštą riešutai atkeliauja iš Turkijos, Italijos, JAV, Prancūzijos, lietuviškais gi mėgaujasi retas - jie mažesni, ir parduotuvėse jų nėra. Užtat yra išvesta nemažai riešutų veislių, kurias galima užsiauginti Lietuvoje. Riešutų branduoliai turi specialų žymėjimą, suprantamą visame pasaulyje, - tai branduolių skaičius vienoje uncijoje (30 g). Pavyzdžiui, 9/11, 13/15 skaičiai nurodo, kad vienoje uncijoje telpa 9-11 arba 13-15 branduolių, o kuo mažesnis skaičius, tuo stambesni branduoliai. Skaldyti riešutai žymimi milimetrais - 2/4, 4/8 mm ir yra daug brangesni už sveikus branduolius - apie 10 litų už kilogramą, tačiau jie nepakeičiami gaminant ledus, tortus, saldainius.

 

 

 

Lazdynų riešutų nauda: lazdynų riešutuose yra unikalus baltymų ir vitamino E derinys, kuris stiprina raumenis, todėl juos patariama valgyti žmonėms, dirbantiems sunkų fizinį darbą; gausu vitamino B6, kuris yra svarbus faktorius fermentiniams procesams, imuninei sistemai, baltymų apykaitai; gausu vitamino E – svarbaus antioksidanto, saugančio nuo vėžinių ląstelių formavimosi; pasižymi geležies gausa; lazdynų riešutų patariama valgyti sergantiems šlapimo pūslės akmenlige; kūdikius maitinančioms motinoms lazdynų riešutai padidina pieno kiekį.

 

 

BE VAZONO nuo 3 EUR, VAZONĖLYJE nuo 5 EUR
(Halle, Webba, Barcelonski, Cosford, Syrena, Warszawski Czerwony, Lamberta Czerwona)

talpos raudonieji lazdynai) 4.50-5.50 EUR + PVM. Užsakymai priimami nuo 100vnt., perkant 1000vnt. ir daugiau sodinukų atvežimas nemokamas.

Pristatymas visoje Lietuvoje.
ŠIUO METU PREKIAUJAME ŠIOMIS VEISLĖMIS:

  • Lazdyno riešutas „Halės milžinai"
    Vidutinio vėlyvumo veislė (prinoksta rugsėjo pabaigoje), sukurta Vokietijoje. Žalialapis. Krūmas augus, šakotas, platus. Riešutai labai stambūs (apie 4,3 g),. Kevalas gana storas, trapus. Branduolys stambus, gero skonio. Veislė žiemą gan ištverminga, derlinga, atspari ligoms ir kenkėjams.

 

 

 

 

 

  • Lazdyno riešutas „Barselona"
    Ankstyva veislė (prinoksta rugsėjo pradžioje), sukurta Ispanijoje. Žalialapis. Krūmas stambus, šakotas. Riešutai beveik rutuliški, stambūs ir labai stambūs (iki 2,5-3,5 g), auga kekėmis po 2-7 riešutus. Kevalas storas. Branduolys didelis, skanus. Veislė žiemą vidutiniškai ištverminga, derlinga, atspari ligoms ir kenkėjams.

 

 

 

 

  • Lazdyno riešutas „Katalonijos"

Šios veislės riešutai dideli, apvalūs, šiek tiek suploti. Kevalas vidutinio storio, skanus branduolys, subręsta antroje rugsėjo pusėje. Kekėse po 3 – 5 vnt. Dera gausiai. Vieta saulėta ar pusiau saulėta, dirva lengvas priemolis, vidutiniškai derlinga ir drėgna.

 

 

 

 

 

 

 

Raudonieji lazdynų riešutai:

  • Lazdyno riešutas „Syrena"
    Vidutinio ankstyvumo veislė (prinoksta rugsėjo antroje pusėje). Raudonlapis. Krūmas vidutinio augumo. Riešutai stambūs. Branduolys gero skonio. Veislė pakankamai atspari šalčiams.idutinio ankstyvumo veislė (prinoksta rugsėjo antroje pusėje). Raudonlapis. Krūmas vidutinio augumo. Riešutai stambūs. Branduolys gero skonio. Veislė pakankamai atspari šalčiams.

 

 

 

 

 

  • Lazdyno riešutas „Varšuvos raudonasis"

Krūmas: spartaus augimo, raudonlapė dekoratyvi lazdyno forma. Krūmas užauga iki 4-5 m aukščio. Vaisiai: vidutinio dydžio, salstelėję, labai skanūs, kevalas vidutinio storio, lengvai lukštenasi. Derėjimo laikas: vidutiniškai ankstyva lazdynų veislė, išvesta Lenkijoje. Vaisiai subręsta rugsėjo antroje pusėje. Atsparumas: krūmas atsparus šalčiui ir ligoms.