Siūlome jums platų vaismedžių ir uogakrūmių veislių sortimentą. Norite įsiveisti sodą, ieškote jus sudominusios veislės, kviečiame įsigyti mūsų sodinukų.

Mažos burgundiško vyno spalvos uogos su kauliuku nepalieka abejingų: vyšnios - tai prabangi uoga, kuri džiugina ne tik išskirtiniu skoniu, bet ir gausybe organizmui naudingų savybių.

Vyšnios turi mažai kalorijų. Nepaisant to, yra itin maistingos, jose gausu vitaminų ir mineralų. Tiek saldaus, tiek rūgštaus skonio vyšnios aprūpina organizmą daugybe antibakterinių medžiagų, kurios būtinos gerai savijautai. Vyšniose gausu pigmentų. Iš esmės tai polifenoliniai flavanodiniai junginiai, žinomi kaip antocianai (glikozidai). Jiems priskiriami raudoni, violetiniai ir mėlyni pigmentai, kurių gausu įvairiuose vaisiuose ir daržovėse. Ypač daug glikozidų susikaupę žievelėje, kurioje, kaip žinia, yra ir stipriausiomis antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių medžiagų. Slopina skausmą. Moksliniai tyrimai parodė, kad vyšniose esantys antocianai veikia priešuždegimiškai, blokuoja ciklooksigenazę ir fermentus. Taigi valgydami vyšnias švelninate chroniškų ligų simptomus - ypač podagros, artrito, fibromialgijos. Vyšnios taip pat lengvina raumenų skausmus patyrusiems sportines traumas. Jaunystės eliksyras. Rūgščiose vyšniose esantys antioksidantų junginiai padeda žmogaus organizmui kovoti su senėjimo procesais, vėžiu ir neurologiniais negalavimais, taip pat užkerta kelią diabeto formavimuisi. Mineralų šaltinis. Vyšniose gausu cinko, daug geležies, kalio, mangano, vario. Kalis naudingas širdies ir kraujagyslių sistemai, tai svarbus ląstelių ir biologinių skysčių, reguliuojančių širdies susitraukimus ir arterinį kraujospūdį, komponentas. Laisvųjų radikalų šluota. Aitriosiose vyšniose itin daug polifenolinių antioksidantų, tokių, kaip liuteinas ir beta-karotinas. Šie komponentai padeda šalinti iš organizmo laisvuosius radikalus ir aktyviąsias deguonies formas, kurios spartina senėjimo procesus, skatina onkologinių ligų vystymąsi.

Vyšnių auginimas ir priežiūra

Auga greitai. Mėgsta šviesą, atsparios sausrai, gerai pakelia miesto sąlygas. Aukštis 1,5-5 m. Vyšnios šaknų sistema išsidėsto 20-40 cm gylyje, – į tai būtina atsižvelgti tręšiant ir apdirbant dirvą 8-15 cm gylyje. Persodinant į duobę dedama 5-6 kg organinių trąšų 1 m, forsoro ir kalio. Duobės gylis 50-60 cm, plotis – 80 cm. Atstumas 3×3-2 m eilėje ir tarp augalų. Vyšnia mėgsta šiltas, šviesias ir apsaugotas nuo šaltų skersvėjų vietas. Geriau auga lengvame priemolyje ir priemolyje, nepakelia rūgščių dirvų. Duobė vyšniai ruošiama rudenį, sodinama pavasarį. Pasodinus gausiai palaistoma. Normaliais metais vyšnią rekomenduojama tręšti organinėmis trąšomis vieną kartą per trejus metus, mineralinėmis tręšiama kasmet: fosforo ir kalio trąšomis geriau patręši rudenį perkasant dirvą, azoto – anksti pavasarį.Vyšnios uogas pradeda megzti 4-5 metais po pasodinimo, kartais anksčiau ar vėliau (nelygu veislė, skiepytos ar ne, poskiepio augumas). Suaugusi vyšnia duoda 30-40kg vaisių. Normaliai augdamos vyšnios dera kasmet. Pasenusius krūminių atžalinių vyšnių kamienus galima pakeisti naujais iš atžalų. Tokios atnaujintos vyšnios toje pačioje vietoje gali augti dar 20 metų. Iš kaulavaisinių grupės vyšnios ištvermingiausios šalčiams. Dažnai tenka girdėti, kad vyšnių genėti nereikia. Tačiau tai klaidinga nuomonė – nesuformuoti, sutankėję medeliai greičiau pasensta, prasčiau dera, labiau serga, o uogos susmulkėja. Vasaros pabaigoje, nuskynus uogas, geriausiai genėti derančias vyšnias, o jaunos genimos anksti pavasarį arba vasaros pradžioje. Taigi, pasisodinus vyšnią, kaip ir bet kokį kitą medelį, pirmiausiai reikėtų tinkamai jį suformuoti.

Tinkamai suformuotas vaismedis 1/3 aukščio sudaro kamienas, o 2/3 – vainikas ir pagrindinės šakos auga horizontaliai ar truputį aukštyn ir su kamienu sudaro beveik statų kampą. Jeigu reikia, jaunos lanksčios šakos palenkiamos ir pritvirtinamos vielomis ar kabėmis (panašiai formuojami bonsai medeliai, ir paliekama ilgesniam laikui. Per smailai užaugusios šakos neišlaiko uogų svorio ir išlūžta.
Derančių ir tinkamai suformuotų vyšnių smarkiai genėti nereikia, bet kasmet po derliaus išpjaustomos silpnos, vainiką sutankinančios ir ligotos šakos. Jos neturi būti storesnės už kamieną. Po 3-4 derlingų sezonų vainiką pamažu pradedamas atjauninti – kasmet trečdaliu patrumpinamos 1-2 seniausios šakos. Jei vyšnios senos, tai paprastai dera tik vainiko pakraščiuose, o vidus išplinka – todėl medelius būtina atnaujinti. Jas galima atjauninti iš karto, trečdaliu nukirpus visas šakas, arba pamažu, kasmet po 1-4 (nelygu kiek jų yra) šakas. Pirmuoju atveju medeliai gali keletą metų nederėti, bet paskui dera gausiai. Antruoju kasmet turėsite truputį vyšnių, bet atjauninimo procedūra užtruks. Bet, nevertėtų persistengti su genėjimu, ypač, jei medeliai seni, pirmiausia reikia isnaikinti ligas ir kenkėjus, tinkamai patręšti ir tik tuomet, kai atsigaus, pradėti genėti. Nusilpusių vyšnių žaizdos prastai gyja, smarkiai išgenėtos jos gali dar labiau pasiligoti ar tiesiog išdžiūti. Labai aukštų senų vyšnių viršūnes reikėtų nupjauti, nes didžioji uogų dalis „persikrausto" į viršų, kur šviesiau, o prinokusias sunku nuskinti. Vyšnios dauginamos šaknų atžalomis, skiepijimu ir žaliaisiais auginiais. Beje, vyšnios puikus poskiepis trešnėms. Vyšnios su pilnaviduriais žiedais dažniausiai auginamos kaip dekoratyvinis augalas.

BE VAZONO nuo 3.5 EUR, VAZONĖLYJE (5L talpos) nuo 5.5 EUR

Užsakymai priimami nuo 100vnt., perkant 1000vnt. ir daugiau sodinukų atvežimas nemokamas.

Pristatymas visoje Lietuvoje.
ŠIUO METU PREKIAUJAME ŠIOMIS VEISLĖMIS:

 

  • Vyšnia „Groniasta"(tik be vazono)

    Vidutinio ankstyvumo uogos, šios veislės vaisiai skinami liepos mėnesio viduryje, dera kasmet, labai derlinga. Vaisiai stambūs, saldžiarūgščiai, vienodo didumo, tamsiai raudona blizganti odelė, minkštimas gana tvirtas, sultys ryškiai raudonos. Naudojamos šviežios, tinka perdirbimui, šaldymui. Vaismedžiai vidutinio augumo. Dalinai savidulkė.

 

 

 

 

  • Vyšnia „Debreceni Botermo"
    Ankstyva veislė, sunoksta pirmame liepos dešimtadienyje. Savidulkė. Dera gausiai, kasmet. Duoda labai didelius, stambius (5,5 gr.), raudonos spalvos ir labai sultingus vaisius. Minkštimas mėsingas, saldžiarūgštis, galintis nustebinti kiekvieną vaisių mėgėją. Šios veislės vaisiai turi labai daug sveikatai naudingų savybių. Medį rekomenduojama sodinti saulėtoje vietoje, užuovėjoje. Augalas mėgsta smėlėtą ir molingą, vidutiniškai drėgną, gyvybingą dirvožemį. Optimalus pH - 6,7-7,2. Jei norite, kad medelis gerai derėtų, pirmaisiais metais, iš karto pasodinę, nugenėkite jį. Genėkite vainiko liemenį 20 cm virš planuojamų šakų. Likusių šakų ilgų sutrumpinkite iki 1/3. Vyšnią rekomenduojama genėti kasmet pavasarį. Debreceni Botermo yra pusiau savidulkė, tačiau geresniam derėjimui jai reikalingas apdulkintojas, pvz., Łutówka, Koral.

 

 

  • Vyšnia „Pandy"

    Vidutinio ankstyvumo Vengriška veislė. Vaisiai – stambūs ir ypač stambūs (5,5-7 g), tamsiai raudoni, saldžiarūgščiai, priskiriami desertiniams. Žydi vidutiniškai anksti. Vaisiai sunoksta liepos viduryje – pabaigoje. Vaismedžiai atsparūs šalčiui, ligoms. Mėgsta saulėtas vietas. Sukurta Vengrijoje, kur auginama nuo XVIII a. Medžiai vidutinio auglumo (1-5 m). Dirva: Derlinga, pralaidi, silpnai rūgšti arba neutrali, neužmirkusi. Pritaikymas: Labai tinka kompotams ir uogienei. Transportabilios.


 

  • Vyšnia „Lutovka"(tik vazonuose)

    Ankstyva veislė. Vaismedžiai vidutinio augumo, dera kasmet, labai derlinga. Patartinas atnaujinantis genėjimas. Vaisiai stambūs (4-4,5g), vienodo didumo, tamsiai raudoni, rūgštoki, transportabilūs. Vartojami švieži ir perdirbami. Vaisiai skinami liepos mėn. pradžioje.

 

 

 

 

  • Trešnė – vyšnia „Hortensja" (tik vazonuose)
    Ankstyva veislė. Prancūzų išvestas vyšnios-trešnės hibridas. Vaisiai sunoksta liepos pradžioje, stambūs (7 g.), saldžiarūgščiai, labai skanūs. Medis spartaus augimo.

 

 

 

 

 

  • Vyšnia „North Star" (tik vazonuose)

    Vidutinio ankstyvumo vyšnia, vaisiai prinoksta liepos viduryje, vienu laiku, vartojami švieži ir perdirbti, patrauk­lūs, vidutinio stambumo ar stambūs (sveria 3,5-4,5 g), gana vienodo didumo, transportabilūs, atsparūs grybinėms ligoms, gero skonio, saldžiarūgščiai, vyšnioms bū­dingo aromato. Forma apvali ar apvaliai širdiška, paviršius lygus. Odelė vidutinio storumo, blizgan­ti, tamsiai raudona. Vaiskotis nuo vaisiaus atsiskiria lengvai ir sausai. Minkšti­mas raudonas, minkštas, sultingas. Sultys raudonos. Kauliukas vidutinio stambumo (0,28 g), nuo minkštimo atsiskiria lengvai. Vaismedžiai vidutinio augumo, gana ištvermingi žie­mą, atsparūs kokomikozei. Žydi vidutiniškai anksti. Veislė savidulkė. Derėti prade­da 3-4- ais augimo sode metais, dera kasmet, labai derlinga. Dauginama skiepijimu ir žaliaisiais auginiais. Vietą ir dirvą parinkti taip pat kaip ir kitoms vyšnioms. Teigiamos savybės- vaismedžiai labai derlingi, ištvermingi žiemą, gana atsparūs kokomikozei, vaisiai geros kokybės. Neigiamų savybių nepastebėta.

     

  • Vyšnia „Wanda" (tik vazonuose)
    Ankstyva vyšnių veislė. Naudojama desertui. Vaisiai – stambūs, gelsvai purpurinės spalvos, minkštimas sultingas, ypatingai skanus. Prinoksta birželio – liepos mėn. Atspari šalčiui, mėgsta saulėtą vietą.

 

 

 

 

 

  • Vyšnia „Kelleris"
    Vėlyva Daniškos kilmės vyšnių veislė (1941 m.), į Lietuvą įvežta 1972 metais. Medžiai vidutinio auglumo (1-4 m). Vaisiai – vidutinio dydžio ir stambūs (4,5-6 g), tamsiai raudoni, saldžiarūgščiai, sultingi, lengvai aitsiskiria nuo kotelio, priskiriami desertinimas. Žydi pavasario viduryje. Vaisiai sunoksta liepos antroje pusėje, dera gausiai. Vaismedžiai vidutiniškai atsparūs šalčiui, linkę sirgti kokomikoze ir monilioze. Mėgsta saulėtas vietas.

 

 

 

 

  • Vyšnia „Sabina"

    Labai ankstyva Lenkiška veislė. Vaisiai vidutinio dydžio. Vaisių odelė tamsiai raudona, sultys raudonos. Sunoksta liepos pradžioje. Atspari ligoms, šalčiui. Savidulkė. Geriausiai auga pasodintos šiltoje, šviesioje ir apsaugotoje nuo skersvėjų vietoje, lengvame priemolyje. Mėgsta kalkingą dirvą.

 

 

 

 

 

  • Vyšnia „Szklanka"
    Ankstyva vyšnia, noksta liepos pradžioje. Uogos gelsvos su ryškiu raudoniu, minkštymas gelsvas, saldus ir skanus. Atspari šalčiui ir ligoms.

 

 

 

 

 

 

  • Vyšnia „Nefris" (tik be vazono)
    Ankstyva veislė. Nedidelio augumo medeliai, labai tinkami nedideliems sodams. Savidulkė, pradeda anksti derėti, dera gausiai, kasmet. Pakankamai ištverminga šalčiui. Uogos: didesnė dalis derliaus stambios, tvirtos kosnistencijos, sultingos, tamsiai raudonos. Vaisiai skinami nuo liepos pradžios.