Siūlome jums platų vaismedžių ir uogakrūmių veislių sortimentą. Norite įsiveisti sodą, ieškote jus sudominusios veislės, kviečiame įsigyti mūsų sodinukų.

Vakarų šalims goji uogos (dygliuotojo ožerkšnio uogos) - naujiena ir sensacija, Rytų šalims - tūkstantmečio patvirtinta vertybė. Dėl didelio antioksidantų, vitaminų ir amino rūgščių kiekio, esančio goji uogose, jos dar vadinamos „jaunystės eliksyru" ir „Himalajų gyventojų ilgaamžiškumo paslaptimi".

Dygliuotojo ožerkšnio krūmas (lot. Lycium barbarum) nuo senovės auginamas Kinijoje. Šios raudonos ar kiek gelsvos, rūgščiai saldžios uogos yra gerai žinomos dėl jų maistinių savybių. Vietiniai gyventojai goji uogomis gardina ryžių košę, sriubas, pupelių ar daržovių patiekalus. Iš goji uogų daromos arbatos, dažnai su chrizantemomis, baltąja arbata arba puerh. Tibeto ir Kinijos tradicinėje medicinoje goji uogos vartojamos kaip priešuždegiminė priemonė. Jas rekomenduojama vartoti norint pagerinti inkstų, kepenų, plaučių veiklą, sustiprinti regėjimą, imunitetą, nervų sistemą, didinti darbingumą ir ištvermę.
Tibetiečiai goji uogas vadina laimės uogomis, kurios pašalina liūdesį. Šios uogos - ne tik amžinos jaunystės eliksyras, tai ir prieinamas būdas pasiekti ilgaamžiškumo. Legenda byloja, kad Himalajų kalnuose gyvenantys vienuoliai sulaukia net 120-150 metų dėl to, jog kiekvieną dieną renka goji uogas. Moksliniai tyrimai tai patvirtina.

Mokslininkai teigia, jog goji uogos pasižymi šiomis maistinėmis savybėmis:

  • Gausu mineralų, turi daugiau kaip 30 pagrindinių makro ir mikroelementų. Taip pat sveikatai reikalingų ir retai maiste pasitaikančių jodo ir germanio;

JODAS – svarbus normaliai pažinimo funkcijai; svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai; svarbus normaliai nervų sistemos veiklai; svarbus normaliai odos būklei palaikyti; svarbus normaliai skydliaukės hormonų gamybai ir normaliai skydliaukės veiklai. Esant jodo trūkumui: žmonės darosi lėtesni, priauga svorio, kuomet jodo trūksta nėščiosioms, sustabdomas vaisiaus fizinis ir protinis vystymasis.
GERMANIS -žmogaus organizme atsakantis už deguonies apykaitą ląstelėse. Kuo daugiau deguonies, tuo daugiau ląstelėse ATP energijos, o energija – tai pagrindinis jaunystės požymis. Ne veltui pagrindinis gamtinis germanio šaltinis yra ženšenis – pats stipriausias augalas nuo senėjimo senovės Rytų medicinoje.

  • Gausu amino rūgščių;
  • Turi vitamino C ir B grupės vitaminų;
  • Turi antioksidantų – fenolių ir karatinoidų (beta-karotino, likopeno, liuteino, kriptoksanktino ir kt.)

Goji uogos turi 2 kartus daugiau antioksidantų nei žalioji arbata, 3 kartus daugiau nei mėlynės ir 5 kartus daugiau nei spanguolės. Labiausiai vertinamas antioksidantas - tai zeaksantinas, kurio goji uogose net 70 proc. Zeaksantinas reikalingas akių vyzdžiams ir tinklainei.

VAZONĖLIUOSE (2L talpos) nuo 5 EUR.

Užsakymai priimami nuo 100vnt., perkant 1000vnt. ir daugiau sodinukų atvežimas nemokamas.

Pristatymas visoje Lietuvoje.
ŠIUO METU PREKIAUJAME ŠIOMIS VEISLĖMIS: